Pracownia testów

Global Testing stanowi bazę testów on line oraz w formie papierowej. Celem twórców zasobów jest umożliwienie dostępu do wiarygodnych, zweryfikowanych i dobrze opisanych testów dla pracodawców, pracowników, nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców oraz młodzieży i dzieci.

Mając na uwadze coraz trudniejszą sytuację w kontekście komfortu psychicznego, społecznego i ekonomicznego Zespół Global Testing przygotował zestawy testów, które można wykonać zdalnie z zachowaniem pełnej anonimowości.

Diagnoza to w tej chwili gorący temat. Często pojawia się pytanie, czy na pewno potrzebujemy dodatkowych systemów diagnostycznych. To do czego możemy mieć obecnie dostęp, to testy psychometryczne wykonywane przez psychologów i psychiatrów lub testy znajdujące się w Internecie, o których nic nie wiemy. Cokolwiek myślimy o testach – to od wyników, jakie w nich uzyskamy, zależy dalsze postępowanie dostosowane do realnych potrzeb . Stąd ogromna potrzeba dobrego przygotowania testów, do których mogą mieć dostęp osoby, które nie są psychologami. Takie podejście jest zgodne z trendami, które można zaobserwować na świecie. Dziś w Europie przywiązuje się wielką wagę do wspierania procesu budowania zrównoważonego życia, w którym jest miejsce na pracę czy naukę oraz na życie prywatne i wypoczynek.

W takim kontekście diagnoza jest traktowana jako forma pomocy w:

• wczesnym wykrywaniu trudności,
  • wskazywaniu słabych punktów,
  • odnajdywaniu mocnych stron,
  • wskazywaniu umiejętności i kompetencji dobrze już opanowanych.

Testowany dzięki diagnozie wie, czego musi się nauczyć, by spełnić określone wymagania; jakie niedociągnięcia mogą stanąć mu na przeszkodzie i z czym musi sobie poradzić, a co jest jego mocną stroną, na którą warto w życiu stawiać. W Europie stosuje się wiele testów, ale ważny jest cel testowania, które ma przede wszystkim sensownie ukierunkować dalszą pracę i rozwój.

Diagnoza pokaże, z czym testowany radzi sobie dobrze, z czym nie najlepiej, a z czym nie radzi sobie wcale. Dostarczy też odpowiednich materiałów, które po tak postawionej diagnozie pomogą mu poradzić sobie z trudnościami i uświadomić sobie, a nawet wzmocnić, swe atuty. Wspomagając pracownika czy dziecko wspomagany jest także pracodawca czy rodzic.

Właściwie opracowana diagnoza na podstawie właściwych testów pozwala:

• mocne i słabe strony testowanego poprzez dokładną analizę wyników testów diagnostycznych,
  • pozytywnie wpłynąć na osiągane rezultaty poprzez zaproponowanie odpowiednio dopasowanych działań, czyli zapewnienie praktycznych narzędzi,
  • obiektywne porównanie wyników osoby testowanej na tle populacji,
  • właściwy dobór technik, narzędzi czy działań mających na celu podniesienie kompetencji osoby badanej w danej dziedzinie
  • stałe monitorowanie realizacji podjętych działań,
  • możliwość podjęcia odpowiednio wcześnie działań mających na celu poprawę komfortu życia oraz dobrostanu osoby testowanej,
  • ułatwienie komunikacji między ludźmi w różnych środowiskach,
  • obiektywne i bezstronne monitorowanie postępów osób testowanych,
  • większa świadomość słabych i silnych stron,
  • rozwijanie obszarów, w których badany uzyskał słabe wyniki,
  • większa świadomość stopnia przygotowania do współczesnych wymagań otaczającego nas świata.

Zapraszamy do korzystania z zasobów Global Testing.

Zespół Global Testing